Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото)

Безліч речей, які користуються сьогодні величезною популярністю, були зроблені абсолютно випадково. Банальна неуважність, а іноді нещасні випадки, подарували людству безліч революційних винаходів, без яких уявити сучасний світ просто неможливо.

1. "Кока-Кола".


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (1)

Одним з найвідоміших
випадкових винаходів є Coca-Cola. Фармацевт Пембертон, який хотів створити ліки від головного болю і дратівливості, придумав сироп з вина та екстракту коки. Коли у США заборонили продаж алкоголю в 1885 році, він прибрав з рецепту вино, яке замінив газованою водою.2. ЛСД.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (2)

ЛСД - або діетіламід лізергінової кислоти — це психоделічний препарат, який був дуже популярний серед різних контр-культур і молодіжних рухів 1960-х років. ЛСД був вперше створений швейцарським хіміком Альбертом Хофман в 1938 році в якості стимулятора кровообігу. П’ять років потому, при черговому синтезі ЛСД-25, Хофманн випадково відкрив психоделічний ефект речовини після випадкової абсорбції через кінчик пальця.


3. Печиво з шоколадною крихтою.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (3)

Печиво з шматочками шоколаду здається старим як світ. Насправді, це порівняно недавній винахід. Співвласник готелю Toll House Inn Рут Грейвс Уейкфілд якось в 1936 році робила звичайне шоколадне печиво, але у неї закінчився тертий шоколад. Вона замінила його більш великими шматочками напівсолодкого шоколаду, думаючи, що він розтане і змішається з тістом. Але цього не сталося. Так з’явилося печиво з шоколадною крихтою. Пізніше Рут продала рецепт Nestlé.


4. Фруктове морозиво.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (4)

Одинадцятирічний Френк Епперсон якось взимку зробив собі фруктову содову з порошку і води, але забув чашку з нею на вулиці. Чашка з ложечкою всередині (якою він розмішував порошок) простояла всю ніч на морозі і повністю замерзла. Через 20 років він запатентував свій винахід і налагодив серійне виробництво.


5. Пеніцилін.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (5)

Шотландський вчений Олександр Флемінг так поспішав у відпустку, що залишив чашки Петрі прямо в раковині, не помивши їх. Повернувшись, він виявив, що цвіль в одній із чашок повністю вбила колонію бактерій в ній. У підсумку він виділив з цвілі потужний антибіотик пеніцилін.


6. Мікрохвильова піч.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (6)

Одним
з кращих випадкових винаходів за всю історію є мікрохвильова піч. Вона була створена в 1946 році Персі Спенсером, який працюючи біля магнетрона, виявив, що шоколадний батончик у нього в кишені розтанув.


7. Нержавіюча сталь.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (7)

Люди займалися виробництвом і очищенням металів протягом тисячоліть. Вперше нержавіюча сталь з’явилася в 1912 році в результаті експериментів металурга Гаррі Бреарлі з Шеффілда, Англія. Він намагався створити гарматний ствол, який би не зношувався. Після того, як Бреарлі додав хром до вуглецевої сталі, то на готовому металі утворилася тонка плівка оксиду хрому, яка перешкоджала іржі.


8. "Віагра".


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (8)

У 1992 році двоє співробітників Pfizer Pharmaceuticals Саймон Кемпбелл і Девід Робертс виявили випадковий ефект цитрату силденафілу - препарату, призначеного для лікування високого артеріального тиску. В ході досліджень було виявлено, що цитрат силденафілу не сильно впливає на кровообіг або на тиск, але викликає приплив крові до чоловічих статевих органів. У 1998 році Віагра була офіційно затверджена як засіб проти еректильної дисфункції.


9. Сахарин.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (9)

Сахарин
з’явився на світ завдяки дослідженням Костянтина Фельберга, який намагався знайти нові способи застосування кам’яновугільної смоли. Одного вечора в 1879 році печиво, спечене дружиною, здалося Фальбергу набагато солодшим, ніж зазвичай. Намагаючись з’ясувати, що стало причиною цього, Фальберг знайшов залишки від лабораторних випробувань (сахарин) на своїх руках.


10. Рентгенівські промені.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (10)

В кінці 1800-х років німецький фізик Рентген експериментував з електронно-променевими трубками. 8 листопада 1895, перебуваючи поруч з катодно-променевою трубкою, він зауважив, що картон, покритий платіносінеродістим барієм, починає світитися в темряві. Незабаром тестування невидимих променів на руці дружини, він зрозумів, що вони можуть проходити через плоть, дерево і різні речовини. Не будучи впевненим у їх природі, Рентген назвав своє випадковий винахід "Х-променями" (Х означає "невідоме").


11. Динаміт.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (11)

Альфред Нобель створив динаміт після випадкового вибуху в своїй лабораторії, в результаті якого загинули його молодший брат і кілька інших осіб. Хімік намагався знайти шляхи стабілізації високолетючого рідкого нітрогліцерину. При транспортуванні рідини, одна банка впала і розбилася, але вибуху не сталося. Кізельгур, осадова гірська порода, в яку були упаковані банки, поглинула всю рідину. Нобель продовжив дослідження і незабаром створив те, що всі знають сьогодні, як динаміт.


12. Морозиво в стаканчиках.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (12)

На початку 1900 морозиво продавали в паперових або скляних стаканчиках. Під час Світової ярмарки 1904 світі в Сент-Луїсі Ернест Хамві продавав вафлі поруч з кіоском, де торгували морозивом. Коли у продавця морозива закінчилися паперові стаканчики, то Хамві запропонував йому використовувати як стаканчик його вафельні ріжки. Нововведення стало хітом серед покупців.


13. Картопляні чіпси.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (13)

Картопляні чіпси випадково винайшов шеф-кухар ресторану Moon’s Lake Lodge Джордж Крам. Одного разу клієнт повернув картоплю-фрі зі скаргою, що вона порізана надто великими скибками. Крам розсердився (оскільки все було в порядку) і нарізав картопля скибочками паперової товщини, просмажити їх до хрускоту. Так в 1853 році з’явилися чіпси.


14. Сірники.


Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (14)

Хоча перші сірники були розроблені китайцями більше 1000 років тому, вони не були практичними, оскільки запалювалися тільки при контакті з вогнем або вугіллям. Одного разу англійський хімік Джон Уокер перемішував хімічні речовини дерев’яною паличкою. Вийнявши паличку з колби, він виявив, що на її кінець щось налипнуло. Він спробував зішкребти цю суміш, яка негайно запалала при терті.


15. Липучка.

Випадкові винаходи, які виявилися дуже корисними (15 фото) (15)

Інженер Жорж Де Местраль після кожної прогулянки з собакою знімав з її вовни реп’яхи. Одного разу він розглянув ці колючі кульки під мікроскопом, виявивши на них крихітні гачки, за допомогою яких реп’яхи чіплявся за шерсть. Де Местраль вирішив створити застібку на цій основі. Деякий час по тому, він вирішив, що кращим матеріалом для відтворення природного явища є нейлон. Так на світ з’явилися липучки.

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE

Джерело: novate.ru Теги: ,
Новини інших ЗМІ
Загрузка...