У Кабміні анонсували скасування блокади окупованого Донбасу
Категорія
Політика
Дата публікації

У Кабміні анонсували скасування блокади окупованого Донбасу

У Кабміні анонсували скасування блокади окупованого Донбасу

Екс-губернатор Луганщини,  заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука  вважає рішення про блокаду окупованого Донбасу недалекоглядним.


Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на інтерв'ю  Дзеркалу тижня.


Тука зазначив, що з непідконтрольними територіями існує безліч економічних зав'язок, а тому справедливе на короткостроковому етапі рішення про блокаду Донбасу перетворилося в "дурість і недалекоглядність" в перспективі. "Якщо, наприклад, зараз зупинити поставки антрациту на Луганську станцію в місто Щастя, то більше 1 млн жителів області, які проживають на нашій території, залишаться без електроенергії. Альтернативи досі немає. Тільки зараз начебто почали замислюватися про те, що потрібно замкнути Луганську область на загальну систему, ліквідувавши цей енергетичний острів. З іншого боку, 95% ресурсу водоканалу Попасній йде на окуповані території. Так що, взяти і відключити людям воду? За що?", - зазначив екс-губернатор.


"У момент, коли почалися активні бойові дії, коли гинули сотні наших солдатів, коли утворилася лінія розмежування, Україна прийняла для себе досить різке рішення - відмовитися від поставок на окуповані території води, їжі, перекрила фінансові та соціальні потоки. Я на той момент не був причетний до цих рішень, але як людина, як громадянин їх підтримував. Тому що тоді цими заходами мені, як і всім, хотілося покарати населення, яке кричало: "Путін, прийди!". Це було емоційно, але чесно", - сказав екс-губернатор.


Також він зазначив, що українському уряду було необхідно сформувати довгострокову стратегію, без якої Росія просто зайшла на окуповані території рублем і товаром. "Ми не зробили обов'язковий другий крок - не відкрили закупорений вентиль, не дали зрозуміти людям, що вони нам потрібні, вони наші, і ми будемо їх годувати і піклуватися про них. Це був досить короткостроковий люфт, коли ми відрізали, а Росія не наважувалася зайти. Коли нам треба було повертатися до людей обличчям та всіма силами тягнути їх на свою сторону", - заявив заступник міністра.


"У той же час ми і зараз продовжуємо заводити на ту територію гривню, виплачуючи зарплати людям, які працюють на українських підприємствах. Ці гроші витрачаються на повсякденні потреби і товари російського виробника. Виходить, що ми своїми грошима субсидіюємо підприємства країни-агресора. Тепер же, кажучи про реінтеграцію, нам доведеться поступово відкривати торгові шлюзи і знімати блокаду, а також додатково боротися і з рублем, і з російськими виробниками", - зазначив Георгій Тука.


Як повідомляв ONLINE.UA, раніше  Тука говорив про можливість відновлення торгівлі з захопленими територіями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?