Гучний арешт: СБУ розповіла про зрив нової спроби створити "Новоросію"
Категорія
Україна
Дата публікації

Гучний арешт: СБУ розповіла про зрив нової спроби створити "Новоросію"

Гучний арешт: СБУ розповіла про зрив нової спроби створити "Новоросію"

В СБУ розповіли про арешт екс-першого секретаря Харківського обкому Компартії Алли Александровської, зазначивши, що таким чином українським спецслужбам вдалося блокувати чергову спробу Росії дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні і перешкодити реалізації проекту "Новоросія".
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу СБУ.
"Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська і її син Олександр, який ховається в Росії, намагаються підкупити керівництво і депутатів місцевих рад регіону для прийняття на сесіях звернень до парламента і президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За підписи під документом комуністи пропонували дев'ять тисяч доларів США. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей", - йдеться в повідомленні.
В СБУ відзначили, що, за задумом політичних диверсантів, придбані таким чином "законотворчі ініціативи" місцевих рад і наступні замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації і надання окремим регіонам додаткових повноважень, в т. ч. шляхом створення т.зв. "вільних економічних зон", зокрема, особливого регіону Слобожанщина.
Перед початком позачергової сесії міської ради міста Південного, що на Харківщині, 24 червня співробітники СБУ затримали посередника сім'ї комуністів на передачу посадовій особі міськради частини хабара за прийняття звернення про федералізацію. Потім, на прохання правоохоронців, міські депутати імітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дозволили оперативникам спецслужби зібрати необхідні докази і затримати інших причетних до операції російських спецслужб.
"Слідчі встановили, що після невдалої спроби голосування Олександр Олександровський, син відомої на Харківщині комуністки - колишнього першого секретаря обкому КПУ, намагався обдурити своїх ФСБешних кураторів. Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань. Стаття про нібито ухвалення звернення Південною міською радою була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні і в день Конституції України. Це було принциповим для спецслужб РФ, а українським правоохоронцям додало доказів протиправної діяльності комуністичного осередку. Саме тому СБУ прийняло рішення не блокувати оприлюднення неправдивої інформації", - зазначається в повідомленні СБУ.
Насправді таке звернення Південною міською радою не приймалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії. Така негласна слідчо-розшукова дія називається "контроль за вчиненням злочину у формі імітації обстановки злочину" і проводилася Службою безпеки в суворій відповідності до вимог Кримінально-процесуального кодексу України під процесуальним керівництвом прокуратури.
В СБУ додають, що це не перша спроба зловмисників купити законотворчі ініціативи в Харківській області. В кінці квітня вони намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанської і Зміївської міських рад, однак, завдяки СБУ, ці рішення не були підтримані депутатами.
В результаті спецоперації правоохоронці затримали всіх відомих активних членів злочинної групи. Зокрема, екс-нардеп Алла Александровська затримана згідно зі статтею 208 КПК України, вирішується питання про її арешт. Її синові Олександру, який ховається в Росії, повідомляється про підозру і він оголошений в розшук.
Раніше колишній народний депутат України Володимир Ландик розповів про роль глави Комуністичної партії України Петра Симоненка в захопленні Донбасу сепаратистами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?