У Росії озвучили дві незвичайні версії вбивства Шеремета
Категорія
Україна
Дата публікації

У Росії озвучили дві незвичайні версії вбивства Шеремета

У Росії озвучили дві незвичайні версії вбивства Шеремета
Джерело:  Відкрита Росія

У фонді "Відкрита Росія", засновником якого є екс-глава ЮКОСа, російський опозиціонер Михайло Ходорковський, висунули свої версії убивства журналіста Павла Шеремета: помста прихильників "русского міра" і причетність до вбивства влади Білорусі.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт фонду.
У "Відкритій Росії" відзначили, що ймовірність "новоросійського" сліду не можна ігнорувати, оскільки Шеремет був ненависний прихильникам "русского міра" не тільки через його проукраїнську позицію, а й через демократичні погляди, яких дотримувався з часів роботи в Білорусі.
"Для російських "державників" Шеремет - це ворог з 1990-х", - відзначили у Ходорковського.
Що стосується причетності до вбивства білоруських спецслужб, в фонді зазначили: "Саме 20 липня, в день вбивства Шеремета, виповнюється 22 роки з того дня, як Лукашенко став президентом Білорусі. Це може бути збігом, може бути частиною злочинного "креативу" виконавців, які до Білорусі ніякого відношення не мають. Але все ж така деталь насторожує, тому поставимося до білоруської версії трохи уважніше".
У Ходорковського нагадали, що сам Шеремет називав Лукашенка своїм особистим ворогом.
"У 1990-ті роки незалежна журналістська позиція Шеремета обернулася для нього майже тримісячним тюремним ув'язненням, після чого він змушений був перенести свою професійну діяльність в Росію", - відзначили в "Відкритій Росії".
Також у фонді нагадали про зникнення в Мінську у 2000 році журналіста Дмитра Завадського, у вбивстві якого багато хто підозрює керівництво Білорусі.
7 липня 2000 року журналіст Дмитро Завадський поїхав зустрічати в аеропорт Павла Шеремета, який повертався з Москви. Більше Завадського ніхто не бачив. Після зникнення Завадського Шеремет дав свідчення проти кількох високопоставлених білоруських силовиків. Павло Шеремет зняв фільм-розслідування "Дике полювання" (2000) і "Дике полювання 2" (2002), присвячений політичним викраденням у Білорусі. Обидва фільми були показані на білоруському телебаченні - за хвилину до ефіру Перший канал був відключений в Білорусі.
Нагадаємо, що раніше в СБУ заявили, що розглядають шість версій смерті Шеремета, але публічно назвали лише чотири: професійна діяльність, особисті мотиви, російський слід і замах на Олену Притулу, одного із засновників "Української правди" і цивільну дружину загиблого журналіста.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?