США можуть замінити безоплатну військову допомогу Україні на кредити - ЗМІ
Категорія
Світ
Дата публікації

США можуть замінити безоплатну військову допомогу Україні на кредити - ЗМІ

США можуть замінити безоплатну військову допомогу Україні на кредити - ЗМІ
Джерело:  rbc.ua

У Білому домі пропонують відмовитися від надання безоплатної військової допомоги низці країн, серед яких Україна, замінивши її на видачу кредитів.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК-Україна.

За інформацією The Wall Street Journal, до списку країн, яких може торкнутися ця пропозиція, крім України, мають увійти Пакистан, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни і В'єтнам.

Зазначено, що кошти на військові гранти надходять у Бюро з надання підтримки в сфері безпеки Держдепу США. Після цього вони розподіляються між союзниками Вашингтона. Щорічні витрати на надання безоплатної військової допомоги оцінюються в 6 млрд доларів. Більша частина цієї суми надходить до Ізраїлю (3,1 млрд доларів), Єгипту (1,3 млрд доларів) і Йорданії (350 млн доларів).

Читайте також: Засновник Twitter вибачився за роль соцмережі у перемозі Трампа на виборах

Як пише видання, в новому проекті бюджету витрати на надання військової допомоги цим країнам збережуться. Проте для більшості інших країн видача грантів буде замінена на видачу кредитів, які мають бути витрачені на закупівлю військового обладнання в США.

За даними джерел The Wall Street Journal у Конгресі США, новий принцип виділення військової допомоги може призвести до посилення позицій Росії і Китаю. Також у закритому меморандумі Держдепу відзначається, що для України це може означати зниження можливостей по боротьбі з "проросійськими сепаратистами".

Як повідомляв ONLINE.UA, президент США Дональд Трамп закликав лідерів арабських держав до ізоляції Ірану, який, на думку американського лідера, несе загрозу безпеці та стабільності у регіоні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?