Рабінович просить Порошенко ветувати закон «Про освіту» через обмеження прав нацменшин в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Рабінович просить Порошенко ветувати закон «Про освіту» через обмеження прав нацменшин в Україні

Рабінович просить Порошенко ветувати закон «Про освіту» через обмеження прав нацменшин в Україні
Джерело:  online.ua

За прийнятим парламентом законом «Про освіту» до президента України Петру Порошенко звернувся глава підкомітету з прав людини комітету Верховної Ради з прав людини, питань нацменшин і міжнаціональних відносин, народний депутат України та лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович з депутатським зверненням. Відповідний документ він опублікував на своїй сторінці в Facebook, про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на 112.ua.
Нардеп звернувся до голови держави з метою негайного ветування законопроекту, як такого, що порушує Конституцію України, ряд законів країни, а також ряд міжнародних договорів, підписаних Україною.
В опублікованому зверненні лідер політичної партії «За життя» зазначає, зокрема, що стаття 7 прийнятого ВР закону «Про освіту» містить норми, які прямо суперечать статтям 10, 22, 23 і 53 Конституції України, а також Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, яку Україна ратифікувала ще в 2003 році.

Крім того, прийнятий в Раді закон суперечить закону України «Про національні меншини в Україні» та ряду міжнародних договорів, які підписані Україною з країнами-сусідами, впевнений політик. «Хочу, щоб вся Україна це чула: я звернувся до президента з проханням, щоб він не підписував закон« Про освіту », тому що він не тільки ущемляє державні інтереси, а й вводить Україну в конфлікт з багатьма країнами-сусідами. Результат один: ми втрачаємо друзів на європейській арені, в нинішній нашій ситуації країна не може собі цього дозволити. Нам не треба сваритися ні з Угорщиною, ні з Румунією, ні з Польщею ... І найрозумніше зараз - ветувати цей закон», - прокоментував нардеп свою ініціативу.

Він підкреслив, що 70% воюючих в АТО українців розмовляють російською мовою, однак новий закон не враховує їхніх інтересів, як і інтересів в цілому російськомовного населення півдня України. «Я вважаю, що закон« Про освіту »вносить в наше суспільство ще більше розладу. Це в першу чергу спрямоване проти російськомовного українця, а влада обіцяла цього не робити. У нас майже 70 відсотків людей на фронті розмовляють російською мовою - вони що, «патріоти другого сорту»? Права громадян, які живуть в Одесі, Харкові, Миколаєві, Херсоні і розмовляють російською мовою, і хочуть дітей вчити на будь-якій мові - ці права точно так же повинні бути захищені, як і інші».

«Сьогодні насильно впроваджують то, щоб людина не змогла на мові, яку вона розуміє і знає, дивитися кіно, розвиватися, жити і працювати, вчити дітей! Про це не прийнято говорити, всі бояться - а я не боюся і буду про це не тільки говорити, а й кричати! Президент повинен ветувати цей закон, якщо він проти розколу в суспільстві», - резюмував він.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?