У Туреччині оголосили 2018 рік “Роком Трої”
Категорія
Культура
Дата публікації

У Туреччині оголосили 2018 рік “Роком Трої”

У Туреччині оголосили 2018 рік “Роком Трої”
Джерело:  online.ua

З нагоди 20-ї річниці включення археологічної пам’ятки Трої до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, Міністерство культури і туризму Туреччини оголосило 2018 рік “Роком Трої” . Протягом цього періоду проводитимуться культурні, мистецькі, спортивні та інформаційні заходи.

Змальована в епічних поемах Гомера “Іліада” та “Одіссея” Троя була знайдена у 1871 році в результаті розкопок під керівництвом німецького археолога Генріха Шлімана, у місцевості, відомій як пагорб Гіссарлик, що розташована у межах області Чанаккале. Як відомо, тут було виявлено 9 археологічних слоїв, що мають безперервну історію більше, ніж 3000 років. Крім цього, місцевість була точкою перетину різних цивілізацій, які існували в Анатолії, Егейському регіоні та на Балканах. Саме тому місто Троя вважається одним із найвідоміших античних міст світу.

Руїни Трої були оголошені національним парком. Щороку його відвідує приблизно 500 000 туристів. Неподалік від місця археологічних розкопок створено Музей Трої, який офіційно буде відкрито для відвідування у червні 2018 року.

Легендарне місто Троя знаходиться в провінції Чанаккале, яка у давні часи носила назви Геллеспонт і Дарданелли. Провінція розташована на північному заході Туреччини, на обох берегах однойменної протоки, яка розділяє Європейський та Азійський материки. Історія Чанаккале сягає періоду 8500 років до н.е., на цих землях залишили свої сліди багато цивілізацій.

У різних регіонах провінції виявлена велика кількість знахідок та поселень Мідної, Бронзової та Залізної доби. Чанаккале було значним населеним пунктом з Доби ранньої бронзи по сьогоднішній день, а також, завдяки протоці Дарданелли, є одним з двох важливих транзитних пунктів, які поєднують Європу з Анатолією та Середземне море з Чорним.

Як раніше повідомляв ONLINE.UA, в українській столиці завершилися приготування до Великодня-2018.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?