Катастрофа MH17: в "доказах" РФ проти України знайшли ознаки підробки
Категорія
Політика
Дата публікації

Катастрофа MH17: в "доказах" РФ проти України знайшли ознаки підробки

Катастрофа MH17: в "доказах" РФ проти України знайшли ознаки підробки
Джерело:  online.ua

В документах Міноборони РФ, які нібито вказують на походження ракети комплексу "Бук", якою було збито МН-17, виявлено ознаки підробки, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Новую газету".

Зазначається, що російська сторона у своєму розслідуванні використовувала дані JIT і, зокрема, серійний номер двигуна ракети - 8869032, який разом із залишками корпусу голландці пред'явили декілька місяців тому. Тоді JIT змогла встановити, що двигун з таким номером був виготовлений на збройовому заводі в підмосковному Долгопрудному.

 Представники російського оборонного відомтсва представили, як вони стверджують, документи архіву Долгопрудненського заводу: "зведену відомість на виріб", "відновлений оригінал формуляру на двигун" і "журнал прийнятої продукції".

Номер двигуна 8869032, опублікований голландцями, міститься у перших двох документах. Наприклад, у "відновленому оригіналі формуляра" поруч з номером 8869032 присутні цифри 8868720, що значаться як серійний номер вже зібраного виробу. В обох "документах" вказана дата виробництва ракети: 24 грудня 1986 року.

"Представник міноборони РФ стверджує, що знаючи ці номери, можна встановити в яку військову частину вона була призначена. У рукописному журналі навпроти "унікального номера ракети" 8720 вказано і місце відправлення - в/ч 20152 (військова частина в Тернопільській області на заході України)Треба зауважити, що міноборони РФ ніяк не пояснює, чому замість оригінального "формуляра на двигун", публіці пред'явили "відновлений оригінал формуляра на двигун", - сказано в матеріалі видання.

Однак, як випливає з ГОСТУ СРСР 19.601-78, прийнятого 1 січня 1980 року, відновлений оригінал може бути виготовлений після складання акту про списання оригіналу, який став непридатним або був втрачений.

У папері, згідно з правилами відновлення оригіналів, визначеними стандартом, стоять позначки особи, відповідальної за заповнення. У документі як мінімум на чотирьох аркушах є прізвище і підпис співробітниці Дмитрієвої, а також дата заповнення: 14 cічня 1986 року. "Дата виготовлення зібраного виробу" - 24 грудня 1986 року - значиться в цьому ж формулярі.

Виходить, відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва.

"Цей факт породжує питання: хто і коли міг втрутитися в створений Дмитрієвою документ, який, ймовірно, не мав відношення до ракети, випущеної по "Боїнгу"?", - пише газета.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  влада Нідерландів відреагувала на нові скандальні звинувачення Росії на адресу України щодо катастрофи МН17. Там заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародного розслідування, згідно з яким Росія несе відповідальність за збиття пасажирського літака.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?