Не треба боятися - влада допустила неочікуваний сценарій для Донбасу
Категорія
Політика
Дата публікації

Не треба боятися - влада допустила неочікуваний сценарій для Донбасу

Не треба боятися - влада допустила неочікуваний сценарій для Донбасу
Джерело:  Головком

Миротворча місія ОБСЄ на окупованому Донбасі цілком ймовірний сценарій, вважають у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Для цього треба тільки обрати один з наявних шляхів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Главком".

На думку міністра Олексія Резнікова, раніше миротворчу місію ОБСЄ не використали жодного разу, однак ексклюзивні рішення можуть виявитися корисними для України.

"Можливість введення миротворчих сил ОБСЄ тільки передбачена документами, які регулюють діяльність цієї організації, але на практиці цього ніколи не було. Проте світ змінився і ми живемо за нових обставин, маючи ситуацію з гібридною війною. Світ змінився через коронавірус, початок агресії з боку РФ, на яку ніхто не розраховував в 2014 році, і багато чого іншого. Тому не треба боятися думати про пошук нових, нестандартних рішень, які раніше ніколи не робилися", - пояснив віцепрем'єр.

У світі більше відома миротворча місія ООН, яка вже використовувалася. Вона можлива за двома стратегіями - "створення миру" й "підтримання миру".

"Створення миру" – по суті, силові акції, які є дуже малоймовірними на тих територіях. А от "підтримання миру" цілком можливе за умови, якщо Радбез ООН погодиться. Спочатку буде направлена оціночна місія, і після цього прийняте остаточне рішення, бо це люди, фінанси і так далі", - підкреслив Резніков.

Він зауважив, питання про участь у місії ОБСЄ належать мандату організації. Наразі представники структури, які працюють у процесі врегулювання на Донбасі, не є росіянами чи українцями, що політик назвав дуже логічним.

Уперше публічні ідеї щодо миротворців пролунали ще 2017 року з боку офіційного Києва, Однак вони залишилися на рівні обговорення.

Як повідомляв ONLINE.UA, повернення українського контролю над окупованими районами Донбасу потребує вкрай багато часу, вважають в уряді. Міністр Резніков наголосив, для цього знадобляться приблизно 25 років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?