Для зміцнення енергосистеми. Україна та США підписали меморандум на 522 млн дол
Категорія
Економіка
Дата публікації

Для зміцнення енергосистеми. Україна та США підписали меморандум на 522 млн дол

Для зміцнення енергосистеми. Україна та США підписали меморандум на 522 млн дол
Джерело:  online.ua

Уряди України та США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України. США нададуть Україні 522 мільйони доларів.

Джерело: Посольство США в Україні

США допоможуть Україні зміцнити енергосистему

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що угода з Україною передбачає 522 мільйони доларів США, які підуть на зміцнення мережі, посилення євроінтеграції та покращення управління енергетичними державними підприємствами.

Півмільярда доларів США на модернізацію, захист і підвищення прозорості та конкурентоспроможності енергетичного сектора України: це важливо для перемоги в майбутньому, - написала вона.

Метою угоди є співпраця з метою покращення стійкості енергетичної системи України, зокрема шляхом відновлення критичної інфраструктури, запровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.

Умови отримання коштів

Уряд Сполучених Штатів Америки має намір надати Україні допомогу на загальну суму 522 мільйонів дол США, з яких 422 мільйони доларів США нової допомоги у сфері енергетики, та 100 мільйонів дол США – за умови виконання відповідними органами державної влади України низки заходів.

Уряд Україні має виконати такі заходи:

  • затвердити новий статут та створити Наглядову раду ТОВ «Оператор ГТС України» – до 30 жовтня 2023;

  • продемонструвати прогрес у виконанні плану корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом» (розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК «Енергоатом» – до 30 листопада 2023 року; утворити ПАТ «Енергоатом» – до 31 грудня 2023 року)

  • НКРЕКП, до 1 квітня 2024 року має встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Читайте також:

  • РФ розвідує стан енергетики України, щоб повторити масові атаки — ГУР

  • Міненерго підготувало графіки відключень. Чи будуть обмеження світла

  • Очільник "Укренерго" описав найгірший сценарій для енергетики взимку

Категорія
Україна
Дата публікації

Російські пропагандисти цинічно поширюють фейки щодо ракетного удару по Кривому Рогу

Кривий Ріг
Джерело:  online.ua

Окупанти назвали балістичний удар по Кривому Рогу ввечері 4 квітня, внаслідок якого загинули 16 людей, "високоточною" атакою на місце проведення "військової наради".

Головні тези:

  • Російські пропагандисти намагаються вигадати причину ракетного удару по Кривому Рогу, відводячи увагу від жахливих наслідків.
  • Офіційні заяви Міністерства оборони Росії розкривають цинічні маніпуляції та спроби відвернути увагу від справжньої трагедії.
  • Реальний об'єкт ракетного удару — дитячий майданчик, наслідки якого були катастрофічними для невинних людей.

Росія цинічно вигадала причину ракетного удару по Кривому Рогу

Міністерство оборони Росії випустило офіційну заяву, в якій відзвітувало про використання ракети у фугасному спорядженні для удару по ресторану у Кривому Розі, в якому нібито проходила нарада "з командирами з'єднань і західними інструкторами":

Унаслідок удару втрати противника становили до 85 військовослужбовців та офіцерів іноземних держав, а також до 20 одиниць автомобільної техніки.

Насправді російська армія вдарила по дитячому майданчику. Згідно з офіційними даними, постраждали 50 людей. Ще 16, серед яких шестеро діток, загинули.

Наймолодшому постраждалому три місяці.

Двоє дітей перебувають у лікарні, вони у важкому стані. Це хлопці 8 та 9 років.

Росія здійснила атаку в день жалоби, який оголосили за загиблими внаслідок учорашньої російської атаки по Кривому Рогу. Тоді окупанти вбили чотирьох мирних людей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?