Енергетики назвали умови для подальшої стабілізації ситуації із відключеннями світла
Категорія
Україна
Дата публікації

Енергетики назвали умови для подальшої стабілізації ситуації із відключеннями світла

Енергетики назвали умови для подальшої стабілізації ситуації із відключеннями світла
Джерело:  online.ua

Гендиректор енергокомпанії YASNO Сергій Коваленко зазначив, що вже з понеділка 28 листопада, або вівторка - 29 листопада енергосистема України стабілізується та дозволить перейти до планових графіків відключення електроенергії. 

Джерело: Всеукраїнський телемарафон

Що енергетики кажуть про стан української енергосистеми 

Говоритимемо моїми персональними прогнозами. Я розраховую, що завтра чи у вівторок ми повернемося до звичних графіків. Але це залежить від запуску генерації та ще деяких моментів, - підкреслив Коваленко.

Між тим речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що наперед спрогнозувати дату ймовірної масованої ракетної атаки армії РФ неможливо, але до неї можно бути готовим наперед.

Наступний тиждень вже завтра. Готуємось завжди. Можна очікувати будь-коли цих ударів, тому розслаблятися не потрібно, а навпаки готуватися. Ніхто нічого не приховує, але говорити заздалегідь про дату удару неможливо, - підкреслив Ігнат.

За його словами, невідомо, коли будуть обстріли. Але противник їх завдає з певною періодичністю, її можна простежити за статистикою.

Коли буде удар, у мене поки інформації немає. Готуватися треба завжди, - наголосив Ігнат.

На думку екс-керівника Міжнародного економічного агенства Фатіха Біроля, РФ не зможе перемогти у енергетичній війні проти країн Заходу з трьох причин:

По-перше, за підрахунками Біроля, на початок війни 75% експортного російського газу та 55% експортної російської нафти отримували стани Європи. ЄС був найбільшим покупцем російських енергоресурсів, але тепер він назавжди пішов. Для того, щоб постачати газ та нафту азіатським країнам, Росії доведеться витратити десятки років на будівництво нових трубопроводів.

Крім того, Росія не зможе переорієнтувати постачання газу та нафти навіть морським шляхом. Так, танкер з енергоресурсами йде з Росії до Європи близько п'яти днів, а Азію — від 65 до 75 днів.

Третя причина полягає в тому, що російським енергетичним гігантам знадобиться багато новітніх технологій для розробки геологічно складних родовищ нафти та газу. Той факт, що більшість західних технологічних компаній пішли з російського ринку, ускладнить не тільки збільшення, а й навіть підтримання колишнього рівня видобутку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?