За словами Генсека НАТО Єнса Столтенберга, Кремль використовуватиме зимовий період у якості зброї проти України. Тому слід готуватись до нових масованих ракетних атак армії РФ по енергетичній інфраструктурі.
Джерело: "Укрінформ"
Що відомо про загрозу нових масованих ракетних атак армії РФ по Україні
Президент Путін намагається зруйнувати енергетичну й газову інфраструктури та зупинити надання базових послуг українцям. Чинячи так на початку зими, він демонструє, що хоче використати зиму як зброю проти України. Це жахливо, й ми повинні бути готовими до подальших атак, - зазначив Столтенберг.
За його словами, через це країни НАТО посилюють підтримку України.
Союзники надають сучасні системи протиповітряної оборони та інші системи, які можуть реагувати на загрози, які становлять різні типи дронів, керованих та балістичних ракет. Я очікую, що одним із меседжів зустрічі глав МЗС країн НАТО у Бухаресті буде потреба подальшого нарощування поставок як протиповітряних систем, так і запасних частин, навчання та боєприпасів до різноманітних систем протиповітряної оборони, оскільки нам треба допомогти Україні захиститися від такого жахливого типу війни, - наголосив генсек Північно-Атлантичного Альянсу.
Зі свого боку аналітики з Інституту вивчення війни зазначають, що окупаційна армія РФ готується до нової хвилі масованих ракетних атак по Україні вже найближчим часом.
Однак такі дії агресора спрямовані тільки на продовження останніх темпів обстрілів, а не на їхню екскалацію.
Аналітики нагадали попередження президена Володимира Зеленського, зроблене у його відеозверненні від 27 листопада щодо нових атак.
У ISW також навели заяву речниці Оперативного командування "Південь" Наталії Гуменюк про те, що 28 листопада у Чорному морі заступив на бойове чергування додатковий російський ракетоносій, що є ще одним доказом підготовки до відновлення хвилі масованих ракетних ударів протягом наступного тижня.
Однак через продовження деградації ракетного арсеналу РФ у ході попередніх ударів цілком ймовірно, що Росія прагне підтримувати, а не ескалувати темпи обстрілів, - наголошують аналітики ISW.
За словами військового експерта, керівника New Geopolitics Research Network Михайла Самуся, в РФ залишається ще багато ракет радянського виробництва, які вони розбирають на комплектуючі з метою створити кілька десятків справних ракет.
Реально сказати, скільки у росіян ракет, думаю, ніхто не може. Навіть самі росіяни. Тому що ці запаси є радянськими, вони формуються з запасів ракет, побудованих в 1960-х роках, 1970-х, 1980-х, потім уже, я думаю, менше випускали, - підкреслив експерт.
На думку експерта, у Росії є ще багато ракет, але він звернув увагу на важливу деталь.
Уявіть собі, що ракета приблизно 50 років лежала на складі: її треба в будь-якому разі запустити на тестування, перевірити її компоненти. До речі, коли кажуть "де Росія бере комплектуючі"?Росія може просто брати величезні запаси ракет, розбирати їх, займатися "технічним канібалізмом", з десятків збирати кілька ракет і готувати їх до застосування, - зазначив Самусь.
Експерт припускає, що РФ вже застосувала декілька тисяч ракет проти України, але сподіватися на те, що основний запас закінчився, не варто.
Російське керівництво, очевидно, йде ва-банк, тому що вони вже реально вичерпують усі свої боєготові запаси. А що як виникне інша загроза, крім України? Раптом Китай почне дії, які будуть загрожувати національній безпеці Росії? Чи вистачить у них ракет на таку ситуацію? Я впевнений, що вже ні. Тобто для того, щоб завдавати удари по українській критичній інфраструктурі, у Росії достатньо ракет. Якщо говорити про проведення якоїсь стратегічної операції - то вже, очевидно, ні, - підкреслив аналітик.
Читайте також: