Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild
Категорія
Економіка
Дата публікації

Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild

Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild
Джерело:  online.ua

Генсек ООН Антоніу Гутерреш проводив переговори з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим про послаблення санкцій проти РФ для відновлення роботи зернового коридору з якого Росія вийшла у липні.

Джерело: Bild

Гуттеріш запропонував РФ нові умови для зернової угоди

Німецька газета посилається на таємний лист Гутерреша Лаврову від 28 серпня. Лист має чотири пункти пропозицій Росії, які мають «призвести до відновлення Чорноморської ініціативи».

Усі чотири пункти виконують вимоги російського президента Володимира Путіна.

  • Російському аграрному банку повертають підключення до SWIFT. Гутерріш пропонує скасувати санкції, запроваджені ЄС проти «Російського аграрного банку» (РАБ) у червні 2022 року.

Генсек ООН пропонує використовувати спеціально засновану дочірню компанію підсанкційного російського банку під назвою «RSHB Capital SA». Це допоможе обійти санкції Євросоюзу.

Представник Єврокомісії підтвердив відкритість Євросоюзу до цього.

  • ООН хоче застрахувати російські кораблі від українських атак в Азовському та Чорному морях

Гутерріш обіцяє російському міністру, що «ООН підтримуватиме страхування, щоб підкреслити важливість російського експорту для глобальної продовольчої безпеки».

  • Допомога у розмороженні активів російських компаній із виробництва добрив.

Очільник ООН пропонує Лаврову допомогти режиму Путіна повернути активи в ЄС, які були заморожені санкціями. Він пише: «ООН може продовжувати допомагати розморожувати заморожені активи російських компаній з виробництва добрив у Європейському Союзі».

  • Дозвіл російським суднам на доступ до портів ЄС

Гутерріш пропонує «забезпечити ефективний доступ російських суден, які перевозять продукти харчування та добрива, до портів ЄС через швидкі портові дозволи». З цією метою представники ООН вже «провели обговорення з Європейською комісією та вибраними портовими адміністраціями (Німеччина, Бельгія, Іспанія, Нідерланди)».

Реакція України

Видання пише, що в українських урядових колах кажуть, що пропозиції Гутерріша є «неймовірною образою» та «нагородою за агресивну поведінку Росії» з боку ООН.

За словами високопоставленого урядовця, український уряд «за жодних обставин» не повернеться до зернової угоди з Росією за цих умов, а також не відмовиться від свого «права за міжнародним правом» контролювати російські військово-морські кораблі та незаконно побудовані споруди, такі як Кримський міст, щоб продовжити наступ.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС готує додаткові мита на американські товари вартістю до 28 млрд дол

ЄС
Джерело:  Reuters

Найближчими днями країни Європейського Союзу планують виступити єдиним фронтом проти мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, ймовірно, схваливши перший пакет цільових заходів у відповідь. Йдеться про додаткові мита на американські товари загальною вартістю до 28 млрд дол.

Головні тези:

  • Європейський Союз готується до введення додаткових мит на американські товари сталі, алюмінію та інші, загальна вартість яких може сягати до 28 млрд доларів.
  • ЄС планує узгодити спільну позицію по відповіді на тарифи Трампа на товари з Європи, показуючи готовність до переговорів, але водночас демонструючи рішучість у разі провалу перемовин встановити власні обмеження.
  • Можливе введення мит на американське м'ясо, крупи, вино, деревину та інші товари, що викликало суперечки та обурення серед дипломатів та експортерів.

ЄС введе нові мита на американські товари: що відомо

Блок із 27 країн ЄС стикається з 25-відсотковими імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, а також "взаємними" тарифами у розмірі 20% з середи, 2 квітня, майже на всі інші товари.

Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до Сполучених Штатів, вартість якого минулого року становила 532 млрд євро (585 мільярдів доларів), при цьому ще можуть бути введені мита на мідь, фармацевтику, напівпровідники та деревину.

Європейська комісія, яка відповідає за торгівельну політику ЄС, 7 квітня ввечері запропонує країнам-членам список американських товарів, на які планують запровадити додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, замість ширших взаємних обмежень, зазначають у Reuters.

До нього увійдуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина та одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.

Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.

Експортери вина — Франція та Італія — вже висловили стурбованість. Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.

Зазначається, що 7 квітня у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після заяви Трампа про масштабні тарифи. На ній міністри торгівлі з усіх 27 країн ЄС обговорять, як ці мита вплинуть на економіку та як найкраще на них реагувати.

Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі — виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?