Італія більше не видаватиме "золоті візи" росіянами та білорусам
Категорія
Світ
Дата публікації

Італія більше не видаватиме "золоті візи" росіянами та білорусам

Італія більше не видаватиме "золоті візи" росіянами та білорусам
Джерело:  online.ua

Італійський уряд заморозив програму «Інвесторська віза в Італію» для багатіїв з Росії та Білорусі. Єврокомісія рекомендувала зробити це одразу після вторгнення РФ в Україну.

Джерело: Altreconomia

Італія призупинила видачу золотих віз росіянам та білорусам

Міністерство бізнесу та виробництва Італії призупинило програму так званих «золотих віз» в обмін на інвестиції для громадян Росії та Білорусі.

Про це стало відомо з повідомлення на сторінці програми «Інвесторська віза для Італії».

Ми повідомляємо про призупинення програми для громадян Росії та Білорусі відповідно до положення Президента Комітету від 14 липня 2023 року відповідно до Рекомендації C (2022) 2028 Європейського Союзу, - йдеться у повідомленні.

Видання пише, що через затримку в забороні видачі цього виду віз, Італія видала щонайменше 32 громадянам Росії дворічну «інвесторську» візу з 36 запитаних.

У 2022 році росіяни були першими серед інвесторів, нагороджених за програмою «Інвесторська віза для Італії», обігнавши американців (12) і британців (12), а також ще 23 заможних вихідців з країн поза Європейським Союзом.

Минулого року також було зафіксовано пік «золотих віз» з моменту введення їх у правову систему Італії у 2017 році: видано 79 (із 92 запитаних) на загальну суму 32,3 мільйона євро.

ЄК рекомендувала припинити видачу золотих віз

У березні Єврокомісія висловилася щодо «програм проживання для інвесторів у Європейському Союзі» та тих золотих «схем проживання».

Програми такого роду, за словами Комісії, «могли призвести і все ще можуть призводити до привілейованого доступу на територію та внутрішній ринок Європейського Союзу та до пересування в межах Шенгенської зони російських або білоруських громадян, які є або стануть суб’єктами санкцій ЄС».

Комісія запропонувала країнам-членам, включаючи Італію, негайно призупинити ці програми для росіян і білорусів, з можливістю доступу до Європейського Союзу з мотивів «гуманітарного або міжнародного захисту».

Читайте також:

  • Не допоможе. Італія висміяла нову пропозицію Путіна щодо зерна

  • Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

  • Польща спільно з Італією вимагають «реальних гарантій безпеки» НАТО для України

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?