Китайський ШІ визнали дуже небезпечним. Названо причину
Категорія
Технології
Дата публікації

Китайський ШІ визнали дуже небезпечним. Названо причину

Китайський ШІ визнали дуже небезпечним. Названо причину
Джерело:  online.ua

В Агентстві кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA, США) вважають, що технології на кшталт генеративного штучного інтелекту, які розробляються в Китаї, є загрозою.

Джерело: defenseone

Китайський ШІ визнали дуже небезпечним

На нещодавньому заході директорка CISA Джен Істерлі висловила побоювання з приводу агресивної кіберпозиції КНР та розвитку "нерегульованих" інструментів генеративного ШІ. Вона закликала BigTech та операторів критичної інфраструктури приділити більше уваги посиленню кібербезпеки.

Істерлі заявила, що "в разі конфлікту, такого як блокада Тайванської протоки, ми, напевно, зіткнемося з агресивними кіберопераціями в США", маючи на увазі хакерські атаки з боку КНР.

Минулого тижня CISA у співпраці з партнерами з обміну розвідданими Five Eyes опублікувало звіт щодо питань кібербезпеки, в якому поділилося технічними подробицями про пов'язане з Пекіном угруповання під назвою Volt Typhoon, яке атакує мережі операторів критичної інфраструктури.

Планується розробка системи захисту

За словами Істерлі, дуже важливо виділити бюджет для розробки системи захисту від потенційних кібератак Китаю. Видання нагадує, що Білий дім виділить CISA $3,1 млрд у 2024 фінансовому році.

Директорка CISA також згадала спільну заяву, опубліковану Центром безпеки ШІ, в якій понад 350 експертів, враховуючи генерального директора OpenAI Сема Альтмана, заявили, що проблеми, пов'язані зі ШІ, повинні розглядатися на тому ж рівні, як і пандемія або загроза ядерної війни.

Коли до вас приходять 350 експертів і кажуть, що існує ймовірність вимирання людства, я думаю, що є про що турбуватися, — сказав Істерлі, додавши, що "нам потрібно швидко вирішити це", маючи на увазі регулювання у сфері ШІ.

У CISA вважають, що ШІ зробить наше життя простіше і краще, проте він також полегшить і покращить життя противникам США, які, за словами Істерлі, "заповнять інтернет-простір дезінформацією, зможуть проводити кібератаки та вдосконалити всілякі види зброї". Розробники можуть зайнятися саморегулюванням, не чекаючи на це від держав, вважає вона.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?