Мінкульт додав до нематеріальної спадщини України голубці та ще 4 елементи
Категорія
Культура
Дата публікації

Мінкульт додав до нематеріальної спадщини України голубці та ще 4 елементи

Мінкульт додав до нематеріальної спадщини України голубці та ще 4 елементи
Джерело:  online.ua

Міністерство культури та інформаційної політики додало до переліку нематеріальної культурної спадщини України ще 5 елементів.

Джерело: Мінкульт

У переліку нематеріальної культурної спадщини України з'явилися нові елементи

До переліку додалися:

  • традиція рогозоплетіння в селах Щітки та Писарівка Вінницької області;

  • традиція вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі;

  • приготування української традиційної страви «Голубці»;

  • культура традиційного вівчарства Бессарабії та знань, повʼязаних із ним;

  • традиція «віншування Василів» у селі Липівка Рогатинської громади Івано-Франківської області.

Загалом у списку вже 68 елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Серед низ петриківський розпис, приготування борщу, кобзарство, українська писанка, карпатське ліжникарство, кримськотатарський орнамент орьнек.

Що відомо про традицію вбирання могильних хрестів на Поліссі

Наприклад, традиція вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі пов'язана із шануванням померлих в контексті культу предків, який сповідували наші пращури, за словами директорки Рівненського обласного центру народної творчості Ірини Рачковської-Баковецької.

Наряджання могильних хрестів несе офірний (жертовний) характер - своєрідне задобрення душ померлих, аби ті «не гнівилися» на тому світі та молили Бога за всякі блага живих нащадків. Сьогодні таке явище має естетичний характер. Кажуть: «йду одягну бабу», «але ж гарно Василя одягли», «повісь на діда рушник» тощо.

На жіночі хрести на Рівненщині вішають хустки та шалики, на чоловічі – вишиті або кухонні рушники, а на дитячі – стрічки.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Професори Єльського університету Снайдер, Шор і Стенлі звільняються через політику Трампа

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль
Джерело:  online.ua

Єльський університет залишають одразу три відомі критики президента США Дональда Трампа: професори історії — подружжя Тімоті Снайдер і Марсі Шор — а також професор філософії Джейсон Стенлі. Ці рішення були ухвалені на тлі атак нової адміністрації на вищу освіту у Штатах.

Головні тези:

  • Професори вирішили переїхати до Канади через негативний політичний клімат у Сполучених Штатах.
  • Тиск адміністрації Трампа на вищі навчальні заклади призвів до ряду змін у політиці та фінансуванні університетів.

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль

Як зазначає Yale Daily News, професори залишають не лише виш — вони вирішили взагалі виїхати зі Штатів, поки при владі тут залишається Дональд Трамп та його команда.

Згідно з останніми даними, Снайдер, Стенлі та Шор перейдуть на посади в Університеті Торонто та будуть викладати у Munk School.

За словами Джейсона Стенлі, він був вимушений звільнитися через політичний клімат у Сполучених Штатах. Його також вразило те, як Колумбійський університет потерпає від атак з боку Білого дому.

Що важливо розуміти, команда Дональда Трампа пригрозила депортувати двох студентів, які брали участь у протестах у Колумбійському університеті, і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на фінансування досліджень вишу.

На тлі такого потужного тиску виш був змушений погодитися на низку вимог адміністрації Трампа, зокрема щодо перегляду своєї політики.

Марсі Шор офіційно підтвердила, що школа Манка давно намагалася залучити її та Снайдера і що пара серйозно розглядала пропозиції “протягом останніх двох років”.

Нагадаємо, Тімоті Снайдер є амбасадором UNITED24 — він багато разів публічно підтримував український народ на тлі війни, яку веде Росія.

Володимир Зеленський та Тімоті Снайдер (Фото: president.gov.ua)

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?