Не допоможе. Італія висміяла нову пропозицію Путіна щодо зерна
Категорія
Економіка
Дата публікації

Не допоможе. Італія висміяла нову пропозицію Путіна щодо зерна

Не допоможе. Італія висміяла нову пропозицію Путіна щодо зерна
Джерело:  online.ua

Очільник Міністерства закордонних справ Італії Антоніо Таяні звертає увагу міжнародної спільноти на те, що дозвіл російського диктатора Володимира Путіна щодо безплатного постачання зерна до Африки не є правильним шляхом виходу з кризи, спричиненої виходом РФ з Чорноморської зернової ініціативи.

Джерело:  Ansa

Італія відреагувала на нову пропозицію Путіна щодо зерна

Ми наполягаємо на продовженні діалогу щодо зернового коридору. Ми підтримуємо дипломатичні дії Туреччини, – наголосив шеф італійської дипломатії.

Він також нагадав, що в основному африканські народи платять ціну за призупинення угоди.

Шлях, запропонований Путіним, тобто "ми надішлемо вам зерно безплатно", не є правильним. Якщо ми не повернемося до угоди, ціни на зерно зростуть, – попередив Антоніо Таяні.

Як уже згадувалося раніше, 17 липня, після вибухів на Кримському мосту, офіційна Москва заявила про зупинку дії "зернової угоди" і пригрозила "ризиками" сторонам, які зважаться на продовження ініціативи без участі РФ.

Ба більше, країна-агресорка почала масовані обстріли портової інфраструктури Одеси та дунайських портів.

Американська влада уже попередила, що Росія може готувати операцію під чужим прапором у Чорному морі на тлі серії атак по портовій інфраструктурі на півдні України. З ідентичним попередженням також виступив глава МЗС Британії Джеймс Клеверлі.

Що Путін пропонує країнам Африки

Російський диктатор стверджує, що має намір поставити безплатне зерно шістьом африканським країнам.

За його словами, в найближчі місяці "РФ безкоштовно поставить країнам Африки по 25-50 тисяч тонн зерна і забезпечить безплатну доставку".

Як запевняє Путін, зерно отримають Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканська республіка й Еритрея.

Окрім того, очільник Кремля цинічно збрехав, що Росія вирішила вийти із "зернової угоди", оскільки вона нібито не виправдала гуманітарного призначення щодо зниження ризиків голоду в найбідніших країнах Африки, Азії й Латинської Америки.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?