РПЦ знову готується таємно передати Угорщині українських полонених — ГУР
Категорія
Світ
Дата публікації

РПЦ знову готується таємно передати Угорщині українських полонених — ГУР

РПЦ знову готується таємно передати Угорщині українських полонених — ГУР
Джерело:  online.ua

Угорщина планує вдруге забрати групу українських військовополонених за так званим "посередництвом" РПЦ. Це відбувається без погодження України.

Джерело: РБК

Угорщина знову хоче повернути українців з полону РФ

РБК з посиланням на спецслужби пише, що в середовищі "Російської православної церкви" активно обговорюється майбутній візит представників уряду Угорщини до РФ. Це може відбутися 8-11 серпня.

Мета візиту - це зокрема обговорення чергового раунду передачі українських військовополонених, які мають "угорське походження". Як і минулого разу, все відбувається без участі та погодження з Україною, без жодних правових підстав, що є грубим порушенням Женевських конвенцій та міжнародного гуманітарного права, - сказало джерело.

За інформацією спецслужб, з російської сторони проводити "переговори" буде член синоду РПЦ, митрополит волоколамський Антоній (Антон Юрійович Севрюк).

З червня 2022 року він є головою відділу зовнішніх церковних зв’язків московського патріархату.

У спецлужбах виданню повідомили, що Угорщина поки не має списку військовослужбовців, яких вона хоче забрати.

Російські спецслужби займаються пошуком та відбором закарпатців серед полонених. Планується формування групи з 10-15 українських військових.

Вимога угорців - угорська етнічна приналежність та знання угорської мови. Ця вимога беззаперечна - угорці не прийматимуть нікого, окрім представників угорської національної меншини в Україні.

Також 24 канал пише, що їм цю інформацію підтвердив представник ГУР МО Андрій Юсов.

РФ передала Угорщині українськи полонених

8 червня РПЦ оголосила про передачу Угорщині 11 українських військовополонених без участі України.

Офіційна Угорщина заявила, що не має стосунку до передачі полонених.

Тривалий час в МЗС України не знали, де знаходяться полонені. Наразі в Україну вдалося повернути 5 з них.

Робота над поверненням ще шести українських захисників, які перебувають в Угорщині, продовжується.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Заснована Путіним держкорпорація «Роснано» оголосила технічний дефолт

Центр протидії дезінформації
Роснано

Російська держкорпорація «Роснано», заснована за наказом нелегітимного президента Росії Володимира Путіна, оголосила технічний дефолт щодо випуску облігацій з державною гарантією. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.

Головні тези:

  • Держкорпорація “Роснано”, створена за наказом Путіна, оголосила технічний дефолт з випуску облігацій з державною гарантією.
  • Компанія не змогла реалізувати свої амбіції та стала на межі банкрутства через провалені проєкти.
  • У 2023 році компанія вже опинилася на межі банкрутства через мільярдні борги та брак фінансування в умовах війни РФ проти України.

«Роснано» оголосила технічний дефолт попри підтримку держави

Російська держкорпорація «Роснано», яка створювалась для розвитку нанотехнологій, оголосила технічний дефолт щодо випуску облігацій з державною гарантією. Компанія не змогла здійснити заплановану виплату інвесторам в 1 млрд рублів.

Як зазначили в ЦПД, «Роснано» з моменту її створення була виключно іміджевим проєктом, який мав на меті показати світові «високий технологічний потенціал Росії».

Але фактично компанія не змогла реалізувати свої амбіції — попри щедре державне фінансування, більшість проєктів були провальними та не приносили прибутків. У 2021 році «Роснано» вже була на межі дефолту, але тоді компанії прийшла на допомогу держава.

У Центрі також наголосили, що з початком повномасштабної війни Росії проти України справи у «Роснано» пішли ще гірше. У 2023 р. держкорпорація опинилася на межі банкрутства через мільярдні борги.

Але держава тепер не поспішає рятувати компанію від краху, адже через величезні витрати на війну зайвих коштів на пропаганду фальшивого «технологічного лідерства РФ» більше немає.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?