Скільки ракет наразі залишилося у Росії — дані ГУР
Категорія
Світ
Дата публікації

Скільки ракет наразі залишилося у Росії — дані ГУР

Скільки ракет наразі залишилося у Росії — дані ГУР
Джерело:  online.ua

ГУР надало дані, скільки ракет наразі залишилося у Росії. Армія РФ менше використовує ракети Х-101 у порівнянні з масованими атаками на Україну восени 2022 року.

Джерело: РБК-Україна

Скільки ракет наразі залишилося у Росії — дані ГУР

Росія наразі має в своєму арсеналі щонайменше 585 ракет. Вони стріляють на відстань понад 500 кілометрів. Тут не йдеться про надзвукові протикорабельні ракети Х-22 повітряного базування великої дальності.

Про це повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. За його словами, ГУР ретельно відслідковує все, що пов’язано із запасами і виробництвом цього озброєння у ворога.

Так, за даними ГУР МО України, нині в РФ є близько:

  • 270 одиниць балістичних і крилатих ракет "Іскандер";

  • 140 крилатих ракет "Калібр";

  • 100 (загальна кількість) Х-101, Х-555 і Х-55 з бойовою частиною.

Крім того, додав Скібіцький, у запасах агресора може бути ще орієнтовно 75 аеробалістичних "Кинжалів". Ці ракети значно швидші, ніж "Калібри" та "Іскандери", можуть летіти з гіперзвуковою швидкістю, яка вдесятеро вища за швидкість звуку, і маневрувати в польоті. Дальність становить 2000 км, а якщо їх запускають із літака – то 3000 км.

Армія РФ менше використовує ракети Х-101

Представник ГУР каже, що на сьогодні російські окупанти менше використовують ракети Х-101, якщо порівнювати з масованими атаками восени 2022 року. Причин, за його словами, дві: по-перше, вони змушені економити, по-друге – намагаються накопичити запас.

Згідно з планами, росіяни можуть виробляти близько 40 ракет Х-101 щомісяця, але ми вже чітко знаємо, що ці плани в них не виконуються. Насамперед це пов’язано з дефіцитом іноземних комплектуючих. Другий фактор – запаси. Бо ці ракети вважаються точнішими й ефективнішими, якщо порівнювати, наприклад, із крилатими Х-555, Х-22 або навіть "Калібрами", які ми успішно збиваємо, – пояснив Скібіцький.

Раніше речник ГУР Міноборони Андрій Юсов висловив переконання, що Росія зробила паузу у виготовленні ракет і цим можна пояснити те, чому агресор став використовувати менше такої зброї для ударів по Україні. За його словами, якщо раніше під час однієї повітряної атаки РФ спрямовувала на наші міста близько 100 ракет, то нині це 15-20.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Глава Мінфіну США розкритикував деяких членів команди Зеленського

Бессент невдоволений роботою радників Зеленського
Джерело:  online.ua

Як вважає очільник Міністерства фінансів США Скотт Бессент, український лідер Володимир Зеленський "застряг" у своїй героїчній ролі і не отримує хороших порад від своїх радників.

Головні тези:

  • Голова Мінфіну США вважає, що Володимир Зеленський проявив героїзм у складні для України часи.
  • Попри це, Бессент не задоволений порадами, які український президент отримує від членів своєї команди.

Бессент невдоволений роботою радників Зеленського

Своїми думками з цього приводу американський міністр поділився в інтерв'ю пропагандистському журналісту Такеру Карлсону.

Він (Зеленський — ред.) був артистом, водевілістом. Він був звичайною людиною, яка потрапила у складний час, піднялася на ноги, проявила героїзм і, мені здається, застрягла.

Скотт Бессент

Скотт Бессент

Глава Мінфіну США

На цьому тлі міністр поскаржився на радників Володимира Зеленського та почав стверджувати, що вони, мовляв, не дають йому хороших порад.

Я вважаю, що деякі урядовці навколо нього і в уряді дуже хороші. Але я думаю, що деякі люди поруч із ним не дають йому найкращих порад, що його радники не ідеальні, — заявив Бессент.

Окрім того, американський посадовець вкотре прокоментував угоду про корисні копалини.

На його переконання, незадоволеними цією угодою можуть бути люди, які "запускають руку в касу".

Тому що ми будемо контролювати потік грошей. У цьому причина проблем, — стверджує глава Мінфіну США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?