У Франції викрили осіб на передачі технологічних секретів Росії та Китаю
Категорія
Світ
Дата публікації

У Франції викрили осіб на передачі технологічних секретів Росії та Китаю

У Франції викрили осіб на передачі технологічних секретів Росії та Китаю
Джерело:  online.ua

Двом громадянам Франції та двом громадянам з Китаю висунули звинувачення за підозрою у передачі секретних технологій представникам Росії та КНР. 

Джерело:  BFMTV

Що відомо про виявлення технологічних шпигунів у Франції 

Зазначається, що всі четверо підозрюваних були пов'язані з напівпроводниковою компанією Ommic.

Звинувачення були висунуті, зокрема, двом керівникам компанії ще 24 березня, однак у суді відповідну інформацію підтвердили лише зараз.

Ommic, французький напівпровідниковий флагман для телекомунікаційної галузі та космічного сектора, поступово переходить під контроль 63-річного китайця Руоадана З., який став президентом компанії у 2018 році після купівлі 94% акцій через інвестиційний фонд, створений у Франції.

Що відомо про фігурантів справи про технологічне шпигунство

Марка Р., генерального директора, а також китайського керівника компанії звинувачують у передачі іноземній державі процесів, документів або файлів, які можуть завдати шкоди фундаментальним інтересам нації, що карається 15 роками тюремного ув'язнення і штрафом у розмірі 225 тисяч євро.

Марка Р. підозрюють у тому, що він "реалізував численні обхідні схеми для свідомої доставки потужних чипів та інформації про секретні технології до Китаю і Росії", зокрема, про контроль над нітридом галію, матеріалом, який дозволяє багаторазово збільшити потужність напівпровідників.

Також була створена складна схема для передачі забороненого обладнання до Москви і обходу торгового ембарго, яке націлене на країну з моменту анексії Криму, через Китай. Марк Р., який спочатку перебував у попередньому ув'язненні, був звільнений під судовий нагляд Паризьким апеляційним судом, повідомило джерело в судовій системі.

Інші троє фігурантів справи також перебувають під судовим наглядом.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

"Поступитися територіями". Конгресвумен Спартц зробила скандальну заяву щодо України та Росії

Спартц
Джерело:  The Telegraph

Конгресвумен CША українського походження, республіканка Вікторія Спартц заявила, що українці мають поступитися територіями і вимагати відставки президента Володимира Зеленського.

Головні тези:

  • Конгресвумен українського походження Вікторія Спартц робить скандальні заяви стосовно української політики.
  • Спартц переконана, що українці можуть поступитися Росії окупованими територіями для досягнення тривалого миру.
  • Заяви конгресвумен викликають обурення та суперечки в громадськості та політичних колах через її критику українського лідера.

Спартц не розуміє, чому Україна хоче повернути окуповані Росією території

У розмові з The Telegraph перед виступом у ратуші Спартц сказала:

Я просто не розумію, як вони (Україна — ред.) можуть вимагати збереження територій (окупованих РФ — ред.). Якби вони вигравали війну, це була б зовсім інша справа.

Спартц наполягає, що нинішній ситуації "легких рішень не буває", а війну треба вигравати швидко, бо інакше те, що триває довго "не дуже добре закінчується для демократій".

The Telegraph пише, що Спартц з презирством ставиться до колишнього президента США Джо Байдена і його "можна порівняти лише з презирством, з яким вона ставиться до президента України".

Після його сумнозвісної сварки з Трампом в Овальному кабінеті пані Спартц звинуватила пана Зеленського в тому, що він зробив "ведмежу послугу українському народу" і "образив американського президента".

Вона закликала український народ проголосувати проти свого лідера, який веде війну, заради досягнення тривалого миру.

У них будуть вибори, і якщо вони його оберуть, вони втратять решту країни.

До слова, Спартц — перша і єдина народжена в Україні конгресвумен, раніше підтримувала надання допомоги Києву. Але згодом вона змінила свою позицію та проголосувала проти передачі Україні допомоги в розмірі 61 млрд дол.

Спартц стверджувала, що її лояльність передусім спрямована на Америку, і заявляла, що хоче, аби політика щодо кордону США та Мексики була включена до пакета допомоги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?