Українка здобула перемогу в кейріні на ЛЧ із велотреку – ефектне відео
Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка здобула перемогу в кейріні на ЛЧ із велотреку – ефектне відео

Українка здобула перемогу в кейріні на ЛЧ із велотреку – ефектне відео
Джерело:  online.ua

Українка Олена Старікова здобула перемогу в кейріні останнього етапу Ліги чемпіонів з трекового велоспорту в Лондоні. Віце-чемпіонка Олімпіади-2020 у Токіо випередила у фіналі своїх основних конкуренток – Келсі Мітчелл та Марту Байону. Вона стала єдиною представницею нашої країни на цих змаганнях.

Джерело: UCI Track Champions League

Зважаючи на введення протиковідних обмежень і скасування останнього етапу турніру в Ізраїлі, велосипедисти розуміли, що мають викластися на повну в Лондоні. Заїзд в столиці Великої Британії став останньою дисципліною у цьому сезоні.

Нагадаємо, у жовтні цього року Олена Старікова виборола титул віцечемпіонки Європи у дисципліні кейрін чемпіонаті Європи з велоспорту та треку. Завойоване «срібло» чемпіонату Європи стало 8-ою нагородою львівської велогонщиці в її спортивній кар'єрі. Це дало можливість Старіковій стати найбільш титулованою українкою в історії європейських чемпіонатів.

Суперницями Старікової були мексиканка Юлій Вердуго та росіянка Яна Тищенко

Суперницями Старікової на останніх змаганнях були також мексиканка Юлій Вердуго та росіянка Яна Тищенко. Пройшовши до півфіналу, вона була неабиякою претенденткою на цілковиту перемогу, її результат – лише на 0.024 секунди гірший, аніж у переможниці з Німеччини Еммі Гітце. Трійку лідерів замикає литовська гонщиця Сімона Крупецкайте. Варто додати, що для представниці Литви ця гонка стала останньою, вона вирішила завершити свою спортивну кар’єру.

Після спринту дівчата вийшли на трек позмагатись у кейріні. Вже у першому заїзді Старікова потрапила у боротьбу з все тою ж Гітце, також у її старті була мексиканка та дві росіянки. Олена поступилась Еммі лише 0.001 секунди та кваліфікувалась у фінал другою. У вирішальному заїзді брали участь лише найкращі – Старікова, Гітце, Мітчелл, Фрідріх, Байона та Сато.

Підсумовуючи чотири етапи ЛЧ, констатуємо – попри трохи гірші, ніж останній, результати змагань, Старікова таки опинилася у п’ятірці лідерів.

  • Емма Гітце (Німеччина) – 128 очок,

  • Леа Фрідріх (Німеччина) – 118 очок,

  • Келсі Мітчелл (Канада) – 102 очок,

  • Марта Байона (Колумбія) – 86 очок,

  • Олена Старікова (Україна) – 84 очок.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?