Україна отримає від США грант у розмірі 1,25 млрд доларів — Мінфін
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна отримає від США грант у розмірі 1,25 млрд доларів — Мінфін

Україна отримає від США грант у розмірі 1,25 млрд доларів — Мінфін
Джерело:  online.ua

Держбюджет України отримає грант у розмірі 1,25 млрд доларів від США. Кошти спрямують на підтримку уразливих груп населення та працівників державних служб, освіти й медицини. 

Джерело: Мінфін

Україна отримає грант від США

Як зазначається, кошти у розмірі 1,25 млрд доларів буде спрямовано на підтримку незахищених верств населення, а також тих, хто працює на забезпечення виконання функцій держави та надання освітніх і медичних послуг (державних службовців, освітян, медиків, працівників служб першого реагування).

Протокол переговорів щодо залучення гранту на 1,25 млрд доларів підписала заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова.

До слова, завдяки проєкту PEACE in Ukraine Міністерство фінансів України залучило грантів та позик на загальну суму 19,5 млрд доларів та 1,44 млрд євро, з яких 17,97 млрд доларів – гранти.

Найближчим часом очікується підписання Угоди про зазначений грант Цільового фонду багатьох донорів між Україною та Міжнародним банком реконструкції й розвитку (МБРР) і Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) та спрямування коштів до державного бюджету України, - повідомило Мінфін.

Група з Пентагону контролюватиме допомогу США

Пентагон створює нову команду для моніторингу допомоги Україні з боку США у сфері безпеки.

За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.

Група буде базуватися в посольстві США в Києві й контролюватиме допомогу США Україні, яка вже становить 43,7 млрд доларів.

Це вперше після вторгнення Росії, коли генеральний інспектор матиме персонал в Україні.

Раніше адміністрація Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням про надання додаткової допомоги на 24 млрд доларів, у тому числі на 13 млрд доларів на безпеку

Проте скептично налаштовані республіканці поставили питання, чи справді існує двопартійна підтримка такої допомоги та закликали до більшого контролю.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Сили безпілотних систем уразили три ЗРК "Бук" армії РФ на Курщині — відео

Сили безпілотних систем
Бук

На Курському напрямку українські оператори Сил безпілотних систем упродовж 12 годин виявили та уразили три ракетні комплекси "Бук" російських окупантів

Головні тези:

  • Українські оператори Сил безпілотних систем упродовж 12 годин знищили три ЗРК Бук російських окупантів на Курщині.
  • FPV-дрони завдали точних ударів по пускозаряджальній установці Бук-М2, яку окупанти замаскували у лісосмузі, призводячи до детонації ракет та її знищення.
  • Завдяки удару по двох пускових установках ЗРК Бук-М3, радари цих комплексів були пошкоджені, що підриває бойові спроможності комплексу.

СБС уразили 3 російських ракетних комплекси “Бук” на Курщині

Російські цілі уразили оператори 413 ОББС "Рейд" СБС у взаємодії зі зведеним загоном БПС "Джміль" 78-го ОДШП.

Про це повідомило Командування Сил безпілотних систем ЗС України.

Зокрема пілоти завдали точних ударів FPV-дронами по пускозаряджальній установці (ПЗУ) "Бук-М2", яку окупанти замаскували у лісосмузі. Це призвело до детонації ракет та її знищення.

Також оператори батальйону вразили дві пускові установки ЗРК "Бук-М3", пошкодивши їхні радари.

Радар є ключовим елементом ЗРК, що призначений для "підсвічування" повітряних цілей та наведення ракет. Його знищення підриває бойові спроможності комплексу.

"Бук-М3" (9K37M3/SA-17 Grizzly) — сучасний мобільний зенітно-ракетний комплекс РФ, один із ключових елементів протиповітряної оборони ворога. Він здатний знищувати повітряні цілі на висотах до 35 км і супроводжувати їх на відстані до 70 км. Вартість повного комплексу складає близько 45 млн дол.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Іноді потрібні ліки". Трамп відреагував на падіння світових ринків через нові мита США

Трамп
Джерело:  Reuters

Попри втрати на світових ринках у трильйони доларів, президент США Дональд Трамп не відмовляється від митної політики. Він порівняв нові тарифи з "ліками".

Головні тези:

  • Президент США Дональд Трамп порівняв нові мита з “ліками”, попри трильйонні втрати на світових ринках.
  • Фінансові ринки опинилися в стані турбулентності після ініціативи Трампа щодо мит на імпорт.
  • Трамп розповів про переговори з лідерами країн Європи та Азії щодо зниження нових тарифів.

Трамп “не помітив” трильйонних доларових втрат світових ринків

Під час розмови з журналістами на борту Air Force One американський лідер зазначив, що іноземним урядам доведеться заплатити "багато грошей" за скасування нових мит.

Трамп зауважив, що його не турбують втрати ринку, які вже "знищили" майже 6 трильйонів доларів вартості акцій США.

Західні медіа звертають увагу, що фінансові ринки при цьому вказують на можливість ще одного тижня значних втрат.

Я не хочу, щоб щось впало. Але іноді потрібно приймати ліки, щоб щось виправити.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Також президент США розповів, що розмовляв на вихідних з лідерами з країн Європи та Азії, які сподіваються переконати його знизити на 50% тарифи, що набудуть чинності цього тижня.

Вони сідають за стіл переговорів. Вони хочуть говорити, але розмов не буде, якщо вони не платять нам багато грошей на щорічній основі.

Оголошення президента США Трампа про мита минулого тижня сколихнуло економіки в усьому світі, звертає увагу Reuters, викликавши побоювання глобальної торгової війни та рецесії, а також була заява Китаю про зміну тарифів у відповідь.

У недільних ранкових ток-шоу провідні економічні радники Трампа намагалися зобразити тарифи як розумну зміну позиції США у світовому торговому порядку. Вони також намагалися мінімізувати економічні потрясіння від бурхливого впровадження минулого тижня.

Ф'ючерси на акції Уолл-стріт відкрилися різким падінням у неділю, що свідчить про подальшу турбулентність.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?