Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах
Категорія
Світ
Дата публікації

Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах

Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах
Джерело:  online.ua

Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.

Джерело: “Голос Америки”

Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах

Як розповів Роджерс, у липні та на початку серпня Тегеран приймав міністрів оборони з Болівії та Білорусі для обговорення військової співпраці. Пізніше Болівія заявила, що зацікавлена в отриманні іранських безпілотних літальних апаратів.

За даними очільника інституту, близько 113 держав мають доступ до технологій військових безпілотників або мають програму військових БПЛА.

На нашу думку, щонайменше 65 недержавних груп також мають доступ до цих систем, – зауважив Роджерс.

Зазначено, що ще з початку 1980-х років Іран звернув увагу на дешевші, прості у виробництві та експлуатації системи, які “дадуть елементарні, хоч і потужні можливості авіації”.

Ця війна послужила вітриною для Ірану, продемонструвавши, наскільки потужними можуть бути його дрони типу “Shahed 136” і “Shahed 131″ з точки зору досягнення російських військових цілей, – прокоментував Роджерс.

Водночас він додав, що саме через це інші країни також хочуть купувати іранські безпілотники, оскільки вважають їх ефективними системами.

Що відомо про виробництво дронів

Нагадаємо, аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.

США наполягають на тому, щоб Іран припинив продавати озброєні безпілотники Росії в рамках обговорення ширшої “неписаної домовленості” між Вашингтоном і Тегераном щодо деескалації напруженості та стримування тривалої ядерної кризи.

За інформацією британських розвідників, у Росії прагнуть самозабезпечувати себе уданими безпілотниками, однак РФ і надалі залежна від комплектуючих з Ірану.

Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.

Читайте також: 

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?